Jak urządzić funkcjonalne wnętrze?

Projekt domu i jego budowa powinny prowadzić nas do miejsca, jakim jest wymarzona nieruchomość. Jakie motywacje kierują osobami, które zdecydowały się na budowę własnego domu? Najczęściej jest to chęć posiadania własnego „m”, dużego ogrodu przeznaczonego do odpoczynku oraz chęć niezależności. Decydując się na konkretny projekt domu w mieście Szczecin, z pewnością mamy w głowie wizję swojej osoby, wygodnie ułożonej na kanapie lub pijącej poranną kawę na tarasie z widokiem na ogród. Czas na realizację tych marzeń! Jak zbudować dom i nie zwariować? Mamy na to odpowiedź!

Projektowanie domów Szczecin

Efektowna Strefa wejścia

Wejście do domu często jest pomijane przez właścicieli nieruchomości, jako mniej istotny element nieruchomości. Pamiętaj jednak, że jest to miejsce, które jako pierwsze oglądają przybywający do nas goście – właśnie dlatego również ono musi być funkcjonalne i przede wszystkim estetyczne. Najważniejsze, to nie dopuścić do jego zagracenia – im mniej sprzętów znajdzie się w tej przestrzeni, tym lepiej dla niej. Jeśli chodzi o wyposażenie –  nie może zabraknąć miejsca na szafę oraz szafkę na buty. Również lustro jest bardzo przydatne w korytarzu prowadzącym do domu – dodatkowo, jeśli jest to małe pomieszczenie, lustro powiększy je optycznie.

Who called – https://unknown-number.co.uk/

Jedno duże lustro wygląda bardzo efektownie, jednak możesz również ułożyć kompozycję składającą się z kilku mniejszych luster. Również ramy lustra mają znaczenie – jeśli są zdobione, mogą nadać naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Planując urządzenie korytarza, warto wziąć pod uwagę kolorystykę tego pomieszczenia – jeśli jest ono niewielkie, ciemne kolory będą przytłaczające, zaś jasne optycznie powiększą jego przestrzeń. Jeśli Twój korytarz posiada okno, ciemne barwy będą jak najbardziej odpowiednie.

Who called me?: 01635283606

Najnowsza moda w projektowaniu wnętrz głosi, że kuchnia powinna zawsze być pomieszczeniem otwartym na salon i resztę domu. Aby zachować jak najwyższą funkcjonalność naszego domu, warto zaprojektować całą strefę dzienną, jako jedno, wielkie otwarte pomieszczenie. Dzięki połączeniu ze sobą części kuchennej i jadalnianej, możemy łatwo powiększyć powierzchnię tych pomieszczeń. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zależy nam na bezpośrednim kontakcie osób przebywających w kuchni oraz w salonie. Jeśli jednak cenisz sobie swoją prywatność w trakcie gotowania, pomyśl o wygodnych drzwiach przesuwnych, dzięki którym zaaranżujesz przestrzeń domu tak, jak masz na to ochotę. Podejmując decyzję o salonie połączonym z kuchnią warto pamiętać o spójności projektów obu pomieszczeń – ich stylistyka powinna być tożsama, ponieważ takie rozwiązanie najlepiej się prezentuje. Mimo wszystko, postaw na elementy, które będą je odróżniać – dominujący kolor ścian i dodatków powinny załatwić sprawę.

Nowe domy Szczecin