Połącz kuchnię z salonem!

Nie trzeba być znawcą najnowszych trendów aby zauważyć to, że połączenie kuchni oraz salonu jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Oddzielenie kuchni i salonu – czy to w ogóle może być funkcjonalne? Według nas jedynym minusem jest przedostawanie się zapachów z kuchni – więcej nie znaleźliśmy! Projekt domu w którym kuchnia występuje razem z salonem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które dodatkowo wyróżnia się dużą praktycznością. Postaw na kuchnie połączoną z salonem, jeżeli twój projekt domu zakłada dużą przestrzeń. Pamiętaj, że będzie to miejsce w którym czas spędzać może wspólnie cała rodzina. Nawet w sytuacji, kiedy część domowników zajmuje się posiłkiem, a druga odpoczywa – mogą swobodnie ze sobą rozmawiać. Możesz również znaleźć sposób na delikatne oddzielenie przestrzeni kuchennej – wykorzystaj pomysł, jakim jest wyspa kuchenna! Pomyśl tylko, jak wspaniałym rozwiązaniem jest projekt domu z otwartą kuchnią na salon.

Firma budowlana Szczecin

Kiedy połączysz salon z kuchnią, zyskujesz niemal nieograniczone pole popisu przy jego aranżacji. Jeśli chodzi o urządzanie kuchni – warto wybrać tak duże szafki, aby były one w stanie pomieścić wszelkie niezbędne przedmioty – nie powinny one być rozrzucone bez ładu i składu! To zaburza estetykę domu i może rodzić nieporozumienia – dzięki szafkom, wszystko zawsze będzie na swoim miejscu. To także sposób na minimalizm w kuchni – wszystkie sprzęty są schowane, a blat pozostaje nieskazitelny. Możesz połączyć ze sobą stylistykę tego wspólnego pomieszczenia, poprzez dobór drewna tego samego rodzaju w przypadku szafek kuchennych oraz mebli w salonie. Jeżeli cenisz sobie tradycyjne rozwiązanie w projektowaniu domów, możesz postawić na kuchnię w dawnym, a nawet rustykalnym stylu. Zakłada on większą prezentację sprzętów, które powinny być utrzymane w podobnej stylistyce. Tutaj dobrze będą wyglądały przeszklone szafki, w których możesz umieścić na przykład elegancką zastawę lub inne przedmioty ozdobne. Pamiętaj, że projekt domu może również uwzględnić wykonanie wyspy kuchennej, która również jest ciekawym rozwiązaniem.

Deweloper Szczecin

Porozmawiajmy teraz o jadalni – jak ją urządzić w przypadku połączonej kuchni oraz salonu? Warto przemyśleć zakupienie dużego stołu – zwłaszcza w przypadku, kiedy często miewasz gości. Większa ilość krzeseł zawsze się przyda. Jadalnia sama w sobie może być również elementem salonu – w końcu składa się głównie ze stołu oraz krzeseł. Dzięki temu znowu możemy dzielić przestrzeń pomiędzy wszystkimi domownikami i nie tworzyć żadnych barier. Jeżeli projekt domu zakłada też wykonanie tarasu – koniecznie powinieneś umieścić go w okolicy salonu.